Zobraziť viac
Havajská masáž Lomi Lomi je výnimočná terapia, je špecifická striedaním dlhých rytmických ťahov a silnejšími tlakmi prstami, dlaňami a práve predlaktím. Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, detoxikuje a odstraňuje bolesť, únavu a napätie.
Havajská masáž Lomi Lomi je masáž, ktorá celé storočie sa prevádza na Havajských ostrovoch, odkiaľ pochádza. Vychádza z plynulých masážnych hmatov. Tieto masážne hmaty majú vysoký relaxačný a terapeutický účinok a vyznačujú sa svojou rytmikou a energetickým potenciálom si získala mnoho priaznivcov. Prirodzenou súčasťou Havajskej masáže Lomi Lomi je aj používanie arómaterapie a exotických olejov, ktoré umocňujú pocit relaxácie, kľudu a pohody.
Pôvodní obyvatelia Havaja sa dívajú na prúdenie energie takto: Myšlienka alebo presvedčenie vie zablokovať prúdenie energie úplne rovnako, ako to vie svalové napätie. Havajská masáž Lomi Lomi uvoľňuje svalové blokády a podporuje prúdenie životnej energie harmonickým smerom. Havajská masáž Lomi Lomi nie je len fyzickou skúsenosťou, ale dotýka sa aj emocionálnej, mentálnej a spirituálnej sféry ľudského bytia. Pôvodní obyvatelia - Polynézania zjednocujú všetky aspekty tela. To znamená, že telesné, duševné, emocionálne a duchovné telo spoločne formuje človeka. Havajčania sa držia názoru, že keď je harmonizácia masáži správne prevedená na jednej úrovni, zasahuje aj do ostatných úrovniach ľudského organizmu.
/uploads%2Fzlavadna.sk%2Fdeal%2Fimages%2F2014%2F0721%2F14059608156422.jpg)
Masáž je robená plynulými rytmickými pohybmi pomocou dlane a predlaktia. Pocit z masáže je ako jemné vlny prechádzajúce cez telo. Ďalším rysom je to, že dve odlišné časti tela sú masírované v rovnakom momente. Napríklad jedna paža alebo dlaň pracuje na rameni a druhá dlaň pracuje na protiľahlom kyčli. To pomáha úplne sa uvolniť. Pokiaľ sa nepracuje na izolovaných častiach tela, tak sa dosiahne hlbokého pocitu rovnováhy a harmónie.
Havajská masáž Lomi Lomi je rytmickejšia a intenzívnejšia masáž než ostatné masáže. Vtedy je vhodná pre klientov s dobrým svalovým základom alebo klientov silnejšej postavy. Táto masáž sa robieva na masážnom lôžku s relaxačnou hudbou a za použitia esenciálnych olejov. Alebo je masáž robená s veľmi jemnými a plynulými technikami využívajúc nielen dotyky dlaní, ale i dlhé ťahy predlaktia. Dlhé, jemné ťahy sa plynule a rytmicky striedajú so silnejšími tlakmi, pričom dochádza k hlbokej relaxácii po telesnej aj psychickej stránke.
Detoxikačná medová masáž je masáž, ktorú sa naozaj oplatí vyskúšať. Je to prospešná a zároveň príjemná procedúra, pri ktorej sa používajú špeciálne hmaty a včelí med. Nevyžaduje nič iné, než aby ste si ju vo veľkom vychutnali. Medová masáž má dvojaký účinok - odstraňuje toxíny (jedy) v tele a aktivuje vnútorné orgány. Toxíny spôsobujú oslabovanie organizmu, čo má za následok vzniku rôznych ochorení. Medová masáž pôsobí ako telový peeling, ktorý pokožku zjemní a hydratuje.
Chrbát sa potrie voňavým tekutým medom a špeciálnou technikou ho vmasíruje do tela. Med vplyvom napätia a podtlaku z tela vyťahuje škodlivé látky, hustne a sfarbí sa. Medová masáž je účinná, ako prostriedok k oživeniu organizmu vyčerpaného stresom a nezdravým životným štýlom. Pomôže Vám pri problémoch s nespavosťou, chronickej únave, bolesťami hlavy alebo tráviacimi ťažkosťami. Medová masáž sa odporúča aj ľuďom, ktorí trpia chorobami kĺbov alebo reumatizmom.
Masážna technika rúk v spojení s medom nanášaným na chrbát pôsobí skôr ako vysávanie-pumpovanie. Tak vlastne odstraňuje staré štruktúry a jedy z telesných tkanív na pokožke.
Manuálna lymfodrenáž je liečebná masáž podporujúca lymfatický systém. Je to veľmi jemná a ukľudňujúca masáž s cieľom podporiť celkovú funkciu LS, s čím je úzko spätá podpora imunity i vylučovanie prebytočných odpadových látok z tela von, blahodárne pôsobí na vzhľad pokožky, najmä na partie s nábehom na celulitídu a tiež odstraňuje opuchy spôsobené stagnáciou lymfy.
Oplatí sa vyskúšať pre neopakovateľný pocit z dotyku a jedinečného okamihu, keď si venujete čas naozaj len a len pre seba. Dobré je si manuálnu lymfodrenáž pre celkový pocit zdravia a pohody dopriať v takom časovom rozmedzí, ako vám vyhovuje najlepšie raz do týždňa.
Odporúča sa najmä v obdobiach detoxikácie na jar a na jeseň, tiež po chorobách keď sa telo zbavuje prebytočných látok.
Švédska - klasická masáž je najčastejším typom masáže v Európe. Využíva trenie a hnetenie kŕčovite stiahnutých svalov, čím ich uvoľňuje a podporuje látkovú výmenu. Je vhodná pri uvoľnení svalov, ale aj pri nespavosti a strese.Celkový účinok sa dosahuje na základe miestneho účinku, a to zlepšením prietoku krvi na periférii. Urýchlenie toku žilovej krvi sa priaznivo prejaví na činnosti srdca. Nastáva prekrvenie telových orgánov (napr. prekrvením obličiek stúpa tvorba moču), zlepšuje sa výmena kyslíka a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy. Masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, spánok, na stav centrálnej nervovej sústavy.
Indikácie masáže - kedy je masáž vhodná:- Choroby pohybových ústrojov
- Ochorenia svalového aparátu, šliach, fascií a deformácie chrbtice
- Stavy po úrazoch a operáciách na kostiach a kĺboch
- Choroby nervového systémy
- Choroby tráviaceho traktu
- Choroby dolných dýchacích ciest
- Rekonvalescencia – regenerácia
Kontraindikácie masáže - kedy masáž nie je vhodná:- Pri horúčkach a infekčných ochoreniach
- Pri akútnych zápalových ochoreniach a pri zlyhávaní dôležitých funkcií
- Pri infekciách kože a plesňových ochoreniach
- Bezprostredne po jedle
- Na postihnutom mieste po zápaloch žíl a trombózach
- Pri hnačkových ochoreniach a krvácaní v stolici
- Pri naplnenom močovom mechúre
- V tehotenstve, dva mesiace po pôrode, masáž brucha nevykonávame počas menštruácie
- V akútnom štádiu pri ochoreniach senzitívnych nervov – neuralgie a neuritídy
- V miestach nádorov, materských znamienok a rôznych výrastkov na koži, ktoré nevyšetril lekár